باربری و اتوبار زعفرانیه

باربری و اتوبار کیان بار

 شمال تهران

021-22864752

مرکز تهران

021-88534502

غرب تهران

021-44430492

جنوب تهران

09192904912

مدیریت و تلگرام

09127991038

باربری منطقه 1 شعبه زعفرانیه

باربری زغفرانیه آماده ارائه خدمات باربری و اتوبار برای ساکنین استان تهرن می باشد . باربری زعفرانیه  باربری به صورت شبانه روزی و در تمام ایام هفته اماده ارائه خدمات باربری می باشد .

باربری کیان بار شعبه زعفرانیه  دارای مجوز رسمی از اتحادیه می باشد . باربری کیان بار بارها ی شما عزیزان را به صورت رایگان بیمه مینماید تا مانع از وارد آمدن خسارت به

مشتریان عزیز گردد . باربری زعفرانیه  برای جلوگیری از وارد امدن خسارت سعی در ایجاد کادری ماهر و صبور در زمینه باربری نموده است که این امر باعث خوش نامی

کیان بار گردیده است . هزینه باربری زعفرانیه  را با توجه به نرخ مصوب اتحادیه حساب می کند .

باربری و اتوبار کیان بار همواره کادر کاری خود را موظف کرده که در جهت جلب رضایت مشتریان تلاش کرده و رضایت مشتری را سر لوحه خود قرار دهند.

باربری کیان بار شعبه زعفرانیه  با داشتن بیش از 100 کادر کاری شما عزیزان ساکن منطقه زعفرانیه را از اغاز کار اثاث کشی تا چیدمان پایانی کمک میکند.

شما میتوانید با تماس با دفتر باربری زعفرانیه تعداد کارگران مورد احتیاج خود را تعیین کنید.

باربری زعفرانیه  همواره به کادر کاری خود یاداوری میکند که در حین اثاث کشی هیچ گونه استرس و نگرانیی به مشتریان ندهند و همواره انها را به ارامش دعوت کنند.

رانندگان در باربری کیان بار موظف هستن که در باربری برون شهری پس از پیمودن هر 500 کیلومتر از صحت وسلامت بارها مطلع شوند.و قبل از حرکت از اب وهوا اطلاعات کافی را داشته باشند.

 

شماره تماس باربری :22864752

باربری و اتوبار کیان بار منطقه یک شعبه زعفرانیه

باربری و اتوبار کیان بار با بیش از سی سال سابقه  در زمینه باربری و اتوبار کار مفتخر است که در خدمت ساکنین منطقه زعفرانیه تهران است.

باربری تهران کیان بار با داشتنکارگرانی مجرب و خوش اخلاق و متعهد در کوتاه ترین زمان کالا و اثاثیه شما عزیزان را جابه جا و بسته بندی می کنند. اتوبار تهران کیان بار بسته بندی را با استفاده از روش های نوین در اروپا انجام می دهد.

وقتی که شما گوشی تلفن را بر می دارید و با باربری کیانبار تماس میگیرید ، کارشناسان باربری کیان بار مشاوره اولیه را در خصوص باربری به شما ارائه داده و  دیدگاه شما را نسبت به سختی های اسباب کشی تغییر می دهند ، بعد از انجام امور مشاوره ای یک روز را برای اثاث کشی شما در نظر خواهند گرفت در روز اسباب کشی تیم باربری کیان بار  یک تیم چهار نفره را برای اسباب کشی شما اعزام خواهد کرد که این تیم  شامل سه نفر باربر و یک نفر بارچین خواهد بود کسی که بارهای شما در داخل خاور می چیند راننده می باشد و یک کارگر محسوب می شود .

 آیا تا به حال به این نکته توجه کرده اید که وسایلی که اکنون در منزل شما هستند، طی سالیان و با صرف وقت و هزینه بسیاری که شما صرف آنها کرده اید به این شکل گردآوری شده اند؟

تصور کنید یکی از یادگاریهای خانوادگی شما ( مانند ظروف آنتیک، تابلوهای نفیس یا آلبوم های قدیمی و…) حین جابجایی مفقود شوند یا کمترین آسیبی ببینند، آیا می توان چنین خساراتی را با پول جبران کرد. شما می توانید با بسته بندی مناسب در اسباب کشی ها مانع صدمه دیدن این مجموعه منحصر به فرد شوید.

 

باربری و اتوبار کیان بار

بسته بندی مناسب سلامت شما و کالای شما را به هنگام اسباب کشی  حفظ می کند.

شروع کار:

زودتر شروع کنید بسته بندی معمولا بیش از آنچه فکر می کنید زمان می برد.

  برنامه ریزی کنید و برای هر روز برنامه ای مشخص نموده، طبق آن عمل کنید. اگر کسی قرار است به شما در جابجایی کمک کند با برنامه ریزی و تقسیم کار مانع ایجاد تنش و ناهماهنگی در کارها شوید.

  برای باربری زعفرانیه شروع از سه هفته قبل اسباب کشی و از محلهایی مثل انباری و کمد هایی که از آن استفاده نمی کنید شروع کنید. ابتدا اجناسی را بسته بندی نمائید که غیر ضروری هستند مثل کتابها، لباسهای غیر فصل و… .

جابجایی زمان مناسبی است که از شر اجناسی که دیگر به آنها احتیاجی ندارید و فضای منزل شما را اشغال کرده اند راحت شوید. اجناسی که قابل استفاده هستند به نزدیکان یا موسسات خیریه هدیه دهید و آنهایی که دیگر قابل استفاده نیستند را دور بریزید.

جهت مبارزه با حشرات موذی و بخصوص سوسک رعایت دو نکته ضروری است اولا حتما قبل از اسباب کشی به محل جدید آنجا را سمپاشی کنید ثانیا تمام وسایل خود را از نظر وجود تخم حشرات بررسی کنید، خصوصا وسایلی که در انباری   بوده اند را از بسته بندی خارج و پس از بررسی، مجددا بسته بندی کنید.

به خودتان آسیب نرسانید، سلامتی شما بیش از هر چیز اهمیت دارد. سعی کنید وزن هر کارتن بیش از 20 الی 25 کیلو گرم نباشد، این کار باعث می شود هم سلامتی شما حفظ شود و هم سرعت و امنیت کار در هنگام اسباب کشی بالا رود. برای جابجایی و بلند کردن کارتن ها حتما نشسته و از زانوی خود کمک بگیرید و به کمر خود فشار نیاورید. جابجایی وسایل بزرگ و سنگین را به افراد موسسه حمل و نقل بسپارید.

به چه چیزی نیاز دارید:

کارتن هایی در ابعاد مختلف برای لوازم متفاوت که علاوه بر استقامت و ضربه پذیری مناسب دارای تحمل وزن خوبی بوده و بتوان آنها را در هنگام حمل اثاثیه منزل روی هم قرار داد.

توجه داشته باشید که کارتن هایی که معمولا از سوپر مارکتها تهیه میشود اغلب از نظر بهداشتی مناسب قرار دادن وسایل منزل در آنها نبوده و تحمل آنها خصوصا زمانی که روی هم قرار داده میشود بسیار کم است.

لایه های محافظتی مانند ورقهای فوم در ضخامتهای مختلف، پلاستیک حبابدار، تور فوم و کاغذ بدون جوهرجهت لفاف بندی ظروف و کلیه لوازم شکستنی بسیار ضروری می باشد.

توجه داشته باشید کاغذ روزنامه علاوه بر آلودگی شیمیایی باعث لکه گذاری بر روی اجناس مختلف خصوصا ظروف چینی می شود و احتمال این لکه گذاری هنگامی که این ظروف مدت زیادی در جعبه باشند بسیار بالا می رود.

چسب که در لفاف بندی و در بستن زیر و روی کارتن ها مورد استفاده قرار می گیرد و کیفیت آن در ایمنی بسته بندی  به هنگام حمل اثاثیه بسیار اهمیت است.

دستگاه چسب کش و کاتر سرعت و راحتی کار را هنگام بستن و باز کردن درب کارتن ها بسیار بالا می برد.

  طناب مناسب علاوه بر محکم کردن در کارتن باعث سهولت و امنیت بیشتر هنگام حمل کارتن می شود.

  ماژیک برای نوشتن محتویات و نکات مهم بر روی کارتن که در بالا بردن ایمنی و تسریع کار جابجایی بسیار ضروری است.

 شروع بسته بندی:

  شما قبل از حرکت به محل جدید نیاز به چند کارتن ویژه دارید که شامل کارتن ابزار محتوی ابزار هایی که در محل جدید برای سرهم کردن و نصب وسایل در محل جدید به آنها نیاز دارید، کارتن لوازم نظافت شامل مواد شوینده، دستمال تنظیف، دستمال کاغذی و… و کارتن لوازم شخصی که توصیه میشود برای هر فرد مجزا باشد و در آن وسایل شخصی قرار دارد که شب اول اقامت به آنها نیاز دارید.

  وسایل گرانبها همچون جواهرات، اسناد ملکی و بانکی، اوراق شناسایی و … را حتما جداگانه در کارتنی کوچک بسته بندی و با ماشین شخصی حمل کنید.

وسایل سنگین مثل کریستال، چینی و کتاب را در کارتن های با ابعاد کوچک و وسایل حجیم و سبک را در کارتن های با ابعاد بزرگ قرار دهید.

اگر جعبه وسایل خود را هنوز نگه داشته اید آنها را پس از لفاف بندی درون جعبه های خودشان قرار دهید.

  وسایل شکستنی را حتما جداگانه و تک تک با لفاف مناسب بپوشانید و بعد درون کارتن قرار دهید.

هر دست از بشقابها و امثالهم را علاوه بر لفاف میانی به صورت جداگانه لفاف بندی کنید.

کریستالها و چینی های دکوری که قیمت بالایی دارند را حتما به طور ویژه لفاف بندی و در کارتن مخصوص خود یا یک کارتن مجزا بسته بندی کنید.

ارتعاش لوازم درون کارتن مهمترین عامل آسیب است، دقت کنید که پس از اتمام بسته بندی تمام فضاهای خالی درون کارتن را پر کنید.

هنگام پر کردن کارتن ها دقت شود که در هر کارتن به میزان معقول وسیله گذاشته شود.

برای بستن زیر و روی کارتن حتما از چسب مناسب استفاده کنید و چسب را به صورت سرتاسری در چند ردیف و در دو جهت عمود بر هم استفاده کنید.

جعبه های کوچک را درون کارتن های بزرگ قرار دهید تا فراموش نشوند و کار حمل آنها تسهیل گردد.

برای تمیز ماندن و محافظت از مبلمان حتما آنها را با لفاف بندی مناسب بپوشانید. اگر از پیراهن مبل استفاده می کنید هنگام اسباب کشی آنها را از مبل جدا نکنید.

پایه ها و لبه های میز، مبل، بوفه و سایر وسایل بزرگ خود را با حتما با لایه های محافظ بپوشانید تا هم خودشان آسیب نبینند هم لبه های آنها به سایر لوازم آسیب نرسانند. در این مورد دقت کنید که از تماس مستقیم چسب با سطوح چوبی و دارای جلا جدا جلوگیری شود.

ملحقات وسایل بزرگ که قابل جداسازی هستند اتوبار زعفرانیه را جداگانه بسته بندی کنید مثل لوازم گاز و از مهار شدن درب این وسایل مطمئن شوید.

درب وسایل بزرگ که بدون بسته بندی ویژه حمل می شوند را حتما به خوبی مهار کنید وهمچنین قسمتهای متحرک همچون محور چرخاننده و لگن ماشین لباسشویی را قبل از جابجایی ثابت کنید.

برای حمل دراور ها توصیه میشود هر کشو را از وسایل خرده ریز پر کنید البته اگر شکستنی هستند لفاف بندی را فراموش نکنید و لوازم سنگین داخل آن قرار ندهید، سپس هر کشو را با یک کیسه بزرگ پوشانده و در سر جای خود قرار دهید پس از مطمئن شدن از مهار کشوها در سر جای خود دراور را با فوم یا پلاستیک حبابدار یا پتوی نازک بپوشانید.

برای حمل گیاهان به خصوص گلدانهای بزرگ وسنگین، چاره ای جز جابجایی به همان صورت موجود نیست ولی در مورد گلدانهای کوچک، می توانید مجموعه ای از آنها را دریک کارتن یا جعبه محکم پلاستیکی یا چوبی قرار دهید و داخل هر گلدان چوبی به ارتفاع بلندترین شاخه فرو کنید. آنگاه مجموعه را به طور کامل با کیسه زباله ای بزرگ یا پلاستیکی نازک بپوشانید و با چسب محکم کنید. (منافذی را برای تنفس گیاهان قرار دهید)

برای بسته بندی لباس بخصوص لباسهای مجلسی و گران قیمت از کارتن مخصوص حمل لباس استفاده کنید که علاوه بر عدم نیاز به بسته بندی جداگانه از چروک و آسیب به لباس ها جلوگیری می کند.

داخل وسایلی مانند یخچال و فریزر را با وسایلی کم اهمیت و سبک مانند لباس پر کنید.

به منظور جلوگیری از کثیف شدن فرش بخصوص لبه های آن ابتدا یک پارچه را تا کرده و ریشه ها را  بین دو لایه قرار دهید و سپس فرش را لوله کنید و با یک روکش پلاستیکی یا پارچه ای بپوشانید.

اگر کف منزل جدید شما با موکت پوشیده شده است، سطح موکت را با پوششی مانند پلاستیک های ضخیم و بزرگ، ملافه یا پتوی نازک خوب بپوشانید تا در هنگام جابجایی کثیف نشود.

  قبل از بسته بندی رایانه از اطلاعات آن پشتیبان(BACK UP) تهیه کنید.

 پس از اتمام کار بسته بندی روی هر کارتن برچسبی بچسبانید و بر روی آن محتویات کارتن، شماره کارتن و اینکه متعلق به کدام اتاق یا فرد است نوشته شود.  اگر لازم است کارتن در جهت خاصی حمل شود یا شامل وسایل شکستنی است حتما درشت روی آن نوشته شود.

برای سهولت در هنگام تخلیه بار بهتر است در منزل جدید هر اتاق را با رنگی علامت گذاری کرده و همین رنگ را روی کارتن های متعلق به این اتاق نصب کنید تا باربرها هر کارتن را به محل اصلی برده و نیازی به جابجایی مجدد نباشد.

قبل از بارگیری حتما کارتن ها را شمارش کرده و محتویات آنها را در لیستی جداگانه یادداشت کنید تا چیزی فراموش نشود و بدانید هر چیزی در کدام کارتن قرار داده شده است.

بارگیری و تخلیه:

قبل از آمدن باربرها اتاقی را در نزدیکی محل خروج تعیین و کارتن ها را به آن محل انتقال دهید تا کار سریعتر انجام پذیرد

حتما علاوه بر درج علائم هشدار دهنده به صورت ویژه، کارتن هایی شکستنی را به صورت مجزا به باربرها نشان داده و بخواهید که با احتیاط بیشتری حمل کنند.

کارتن های غیر ضروری و کم اهمیت را ابتدا بارگیری کنید.

کارتن های شکستنی را در بالای کارتن های دیگر قرار دهید.

کارتن های ویژه ( ابزار، لوازم نظافت و لوازم شخصی) را در انتها بارگیری کنید تا در مقصد سریعا قابل دسترس باشند.

باز کردن کارتن را در اتاق مربوط به هر کارتن انجام داده و محلی در اتاق را انتخاب کنید که مانع تردد نباشد تا کار سریعتر و ایمن تر انجام گیرد.

وظایف رانندگان در باربری کیان بار :

راننده ای که قصد حمل وسایل شما را تا مقصد دارد باید کاملا از نوع بار شما مطلع باشد، تا با اطلاع از آن به نحوه بارگیری و چگونگی چیدمان اثاثیه شما واقف شود.

راننده ی حامل اسباب و اثاثیه شما باید در صورت وقوع هرگونه توقف یا ترمز ناگهانی وهمچنین قبل از تخلیه وسایل شما در مقصد بار ها را کنترل کند و از محکم بودن آنها اطمینان کامل حاصل کند تا حتی کوچک ترین آسیب دیدگی برای وسایل شما بوجود نیاید.

وی همچنین باید پس از طی هر 80 کیلومتر از شروع مسیر ، اسباب و اثاثیه را بازبینی کند و از سلامت سیستم چیدمان بار ها مطمئن شود و اگر در این بین نقصی مشاهده کرد، سریعا به باربری اطلاع داده و خود نیز به رفع آن بپردازد و از منحرف نشدن اسباب شما در ادامه مسیر اطمینان حاصل کند.

با گفتن این همه مطلب شاید باز از خود بپرسید چرا باربری کیان بار:

1باربری و اتوبار کیان بار  با داشتن بزرگترین ناوگان  ملکی  ارائه سریعترین و کیفیترین خدمات حمل و نقل و باربری را برای شما تضمین می کند

2.  باربری کیان بار به  عنوان یک مجموعه فول سرویس  ، تمامی خدمات مورد نیاز شما برای یک اسباب کشب آسان و راحت را  یکجا فراهم آورده است

3. خدمات بسته بندی کیان بار  ارمغان دیگری  از خدمات حرفه ای و روز آمد یک باربری حرفه ای است که ارائه می کند.

4.ارائه خدمات به صورت شبانه روزی و بدون تعطیلی  به شما امکان مدیریت زمان ، توام با آرامش  را خواهد داد

 

استفاده کردن از یک باربری معتبر که از تجهیزات مناسب و نیروی کاری ورزیده  و متخصص جهت اسباب کشی و حمل اثاثیه منزل 

برخوردار است از اساسی ترین الزامات می باشد.

باربری کیان بار همراه همیشگی شما

 

باربری و اتوبار کیان بار

بسته بندی کار ما نیست , بلکه هنر ماست. باربری کیان بار 

 توضیحاتی در مورد منطقه زعفرانیه

محله زعفرانیه در شمال شهر تهران و در منطقه یک شهرداری تهران واقع شده است و یکی از ۳۷۵ محله کلانشهر تهران می‌باشد.

محله زعفرانیه از شمال به ارتفاعات اسدآباد و شهرک شهید بهشتی و از جنوب به محلهٔ محمودیه و از شرق به خیابان ملکی - خیابان البرز کوه و از غرب به رودخانه ولنجک محدود می‌شود. این منطقه شیب زیادی دارد و در ارتفاع ۱۶۵۰ تا ۱۸۰۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است. این محله در ناحیه دو منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد و جمعیت آن بر اساس آخرین سرشماری برابر با ۲۴۴۲۵۵نفر بوده است. محله زعفرانیه یکی از مناطق مرفه نشین شهر تهران بوده و اماکن مهمی نظیر فرمانداری شهرستان شمیرانات، کاخ موزه سعدآباد، دادگاه ویژه روحانیت، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم دریایی، بنیاد ملی نخبگان (دفتر ارتباط و هم‌اندیشی نخبگان)، موزه تماشاگه زمان و... در این محله قرار دارند. بانک‌های مختلفی نظیر بانک بانک پارسیان، بانک پاسارگاد (دو شعبه)، بانک سامان (دو شعبه)، بانک کارآفرین (دو شعبه)، بانک کشاورزی، بانک سرمایه، بانک شهر، بانک صادرات، بانک ملت (دو شعبه)، بانک قوامین، بانک ایران زمین، مؤسسه مالی و اعتباری کوثر، موسسه مالی و اعتباری عسکریه و مؤسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج در زعفرانیه شعبه دارند. این محله محل اقامت بسیاری از سفرای کشورهای خارجی می‌باشد. هم چنین گسل شمال شهر تهران که بزرگ‌ترین گسل شهر است و در جنوب دامنه رشته کوه البرز از این منطقه عبور می‌کند. این گسل از لشکرک و سوهانک آغاز شده و تا فرح زاد و حصارک و از آن جا به سمت غرب امتداد یافته است. این گسل در مسیر خود محله‌های نیاوران ،تجریش، ولنجک،زعفرانیه، الهیه و فرمانیه را در بر می‌گیرد. به همین سبب درصورت بروز زلزله این محله درمعرض آسیب جدی خواهد بود. بخش شمالی محله نیز که زیر تله کابین توچال قراردارد درمعرض رانش زمین می‌باشد.

 

تاریخچه محله زعفرانیه

زعفرانیه روستایی واقع در شمال غربی تجریش بین سعدآباد و ولنجک بوده است که از شمال به آبریز کوه، از جنوب به محمودیه، از غرب به ولنجک و از شرق به تجریش محدود بوده است. حسین‌علی خان معیدالممالک صاحب بخش عظیمی از زمین‌های آن بوده است و بیش‌ترین زمین‌های که تا نزدیکی باغ فردوس ادامه داشته، زراعی محسوب می‌شده است. پس از احداث خیابان پهلوی (ولیعصر کنونی) جاده‌ای برای دسترسی به اسدآباد کشیده شد که از حدود باغ فردوس شروع و به سمت شمال سعد آباد ختم می‌شد، زعفرانیه امروزی در واقع حاشیه همین خیابان قدیمی می‌باشد. یکی از  محل‌های قدیمی زعفرانیه اسدآباد است، که بسیاری از پیرمردان و پیرزنان محلی باغ‌های معروف اسدآباد را به خوبی به یاد دارند و از هوای پاکی که آن روزها استنشاق می‌کردند به حسرت سخن می‌گویند از معروف‌ترین این باغ‌ها می‌توان به باغ زند کریمی، باغ خانم مروان، باغ حاجی کلاهی و باغ خیامی اشاره کرد. از این چند باغ معروف تنها باغ خیامی است که هنوز شکل و شمایل گذشته اش را تا حدودی حفظ کرده و دستخوش تغییر نشده است. محله اسدآباد در میان محله‌های ولنجک تا زعفرانیه و قرار گرفته است که از سمت شمال به ارتفاعات البرز و از سمت شرق به رودخانه سعدآباد و از سمت غرب به خیابان شهید سرلشکر فلاحی زعفرانیه سابق محدود می‌شود. اکثر کوچه‌های منشعب از خیابان اصلی بن‌بست بوده است؛ هم چون خود محله که در بن‌بست کوه البرز قرار دارد و با حرکت از سمت جنوب به سمت شمال محله تغییر سبک معماری بیش تر مشهود می‌گردد. در بخش‌های شمال قدمت خانه‌ها بیش تر است و تغییر بافت جدید به قدیم پررنگ‌تر به چشم می‌آید و کوچه‌ها نیز تنگ‌تر می‌شوند. محله اسدآباد یکی از محله‌های قدیمی شمیران است که اگر چه وسعت چندانی ندارد ولی در گذشته به دو قسمت محله بالا و محله پایین تقسیم می‌شده است. اصلی‌ترین راه‌های دسترسی اهالی به کوچه‌های قدیمی خیابان سرلشکر فلاحی (زعفرانیه سابق) است. ابتدا اکبری ها و سپس زارعی‌ها و سپانلو ها طوایف اولیه‌ای بودند که از سمت نایین اصفهان و استرآباد گرگان به این محل مهاجرت نمودند و پایه‌گذار این محل بودند. در این محل یک باب حمام، آب انبار خدائی و چهار قنات وجود داشته است. از نظر قشر بندی می‌توان اهالی این محل را در بدو  شکل‌گیری محل افراد متوسطی دانست. در ابتدا این محل به دلیل اداره برقی که در آن وجود داشت برق بامداد نامیده می‌شد و بعدها به نام زعفرانیه تغییر نام داد.

 پیرامون واژه:

زعفرانیه یکی از نام‌های دوران قاجار است و عده‌ای نیز بر این عقیده‌اند که چون کاخ سعدآباد در این منطقه به رنگ زعفرانی بوده است، به تدریج به وسیله  مردم زعفرانیه نام گرفته است زیرا کسانی که می‌خواستند به این منطقه بروند نشانی در زعفرانی کاخ را که در آن زمان مشهورترین سازه منطقه بوده است، می‌دادند. زعفرانیه، فاقد سابقه تاریخی مانند دیگر آبادی‌های همجوار خود نظیر؛ اوین و تجریش و است، و حتی در دوره ناصری زمانی که از مزرعه اسدآباد واقع  در غرب تجریش از املاک معیر الممالک در متون قاجاری یاد می‌شود، نامی از زعفرانیه نمی‌بینیم. به تعبیری دیگر تا اوایل سده چهار هجری زعفرانیه وجود خارجی نداشته است. اراضی زعفرانیه و باغ فردوس را حسین علی خان معیر الممالک پسر دوست علی خان معیر الممالک خریداری کرد، و بعد عمارت باغ فردوس را در آن جا بنا نهاد. دکتر منوچهر ستوده در سخنی از وجه تسمیه زعفرانیه می‌گوید: «اراضی زعفرانیه بخشوده محمد شاه قاجار به یکی از کنیزانش مشهور به زعفران باجی بوده است» به هر صورت تا دوران رضا شاه اراضی زعفرانیه به صورت بایر و بخشی از آن کشتزار کشاورزان شمیرانی بود. در اواخر حکومت محمدرضا پهلوی هنوز در آن حوالی زمین‌هایی بود که گندم کشت می‌شد. از طرف دیگر با کمک شوکت الملک پنجاه من پیاز زعفران در سعد آباد  کاشتند، که خوب به عمل آمد، و این کشت زعفران هم نزدیک خیابان زعفرانیه بود، که کم‌کم این خیابان به نام زعفرانیه خوانده شد.

حمل نقل عمومی:

محله زعفرانیه دارای یک خط رفت و برگشت تاکسی از مبدأ اسدآباد به مقصد میدان تجریش می‌باشد که البته تاکسی‌های ولنجک نیز از همین مسیر عبور کرده و خیابات آصف این محله را پوشش می‌دهد. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این محله ایستگاه مترو تجریش می‌باشد که به راحتی از طریق تاکسی‌های این محله قابل دسترس می‌باشد. تاکسی‌های بیسیم کشوری هم محله زعفرانیه را به طور کامل پوشش می‌دهند.

باربری اوین و اتوبار اوین

باربری درکه و اتوبار درکه

باربری چیذر و اتوبار چیذر

باربری فرمانیه و اتوبار فرمانیه

باربری قیطریه و اتوبار قیطریه

باربری نیاوران و اتوبار نیاوران

باربری ولنجک و اتوبار ولنجک

باربری منظریه و اتوبار منظریه

باربری کامرانیه و اتوبار کامرانیه

باربری دارآباد و اتوبار دارآباد

باربری محمودیه و اتوبار محمودیه

باربری سوهانک و اتوبار سوهانک

باربری جماران و اتوبار جماران

باربری اقدسیه و اتوبار اقدسیه

باربری الهیه و اتوبار الهیه

باربری باغ فردوس و اتوبار باغ فردوس

باربری شهرک نفت و اتوبار شهرک نفت

باربری شهرک محلاتی و اتوبار شهرک محلاتی 

باربری امام زاده قاسم و اتوبار امام زاده قاسم